Aloe Vera
6 października 2019Klimakterium (menopauza)
6 października 2019Jak nieprawidłowa higiena zębów osłabia pamięć
Według badań naukowcy twierdzą, że zachodzi następujący związek: organizm reaguje stanem zapalnym na obecność bakterii w dziąsłach. Uwolnione wówczas substancje semiochemiczne trafiają również do mózgu i uszkadzają komórki nerwowe.
Nasze zęby przekazują do mózgu sygnały poprzez nerwy, które odpowiadają za czucie w twarzy oraz za funkcje motoryczne, takie jak gryzienie czy żucie. Protezy, które mamy założone, pomagają nam przyjmować pokarm ale nie są unerwione ani naturalnie połączone ze szczęką, dlatego mogą skutkować zredukowaniem wpływu na mózg.
Naukowcy twierdzą, że na pamięć mogą wpływać także inne czynniki związane z uzębieniem takie jak np. infekcje dziąseł, które mogą powodować stany zapalne, mogą prowadzić do utraty zębów i jak najbardziej mogą powodować śmierć neuronów i utratę pamięci.
Bakterie atakują szkliwo i mogą powodować próchnicę, paradontozę i nieświeży oddech. Pasta do zębów i guma do żucia MicroSilver Plus to kompletny program ochrony dla zdrowych zębów i dziąseł. Zawarty w produktach składnik czynny Microsilver skutecznie redukuje bakterie, które są odpowiedzialne za problemy dentystyczne.
Srebro po stuleci służy jako środek przeciwko zarazkom: np srebrne kielichy, kawałki srebra w naczyniach przeciwko psuciu się np. mleka itp. Działa na płaszczyźnie fizycznej i nie przenika do metabolizmu człowieka.
Nadmiar cukrów w pożywieniu prowadzi do ich rozkładu mikrobiologicznego w jamie ustnej oraz powstawanie kwasów organicznych, jak kwas mlekowy, octowy, mrówkowy, propionowy oraz masłowy, które przyczyniają się do demineralizacji szkliwa (wypłukują wapń ze szkliwa zębów, zamieniając go na jony H+). Poziom pH w jamie ustnej oznacza dynamiczny proces, który przebiega po spożyciu pokarmu, przy którym regularnie „karmimy” także bakterie jamy ustnej, które następnie zakwaszają resztki jedzenia, przyklejone do zębów, pH (szczególnie w okolicach zębów) spada poniżej 5,5, czyli do wartości kwaśnych, przy czym demineralizacja (odwapnianie) zaczyna przeważać nad remineralizacją (uzupełnienie ubytków) szkliwa zębów. Mechaniczne oczyszczanie zębów po jedzeniu(szczoteczka do zębów ale również guma do żucia) usunie resztki pokarmu wraz ze znaczną części bakterii.
Częste pytania
1. Czy składnik Mocrosilver powoduje skutki uboczne?
Nie, MicroSilver nie ma skutków ubocznych. Działanie opiera się wyłącznie na reakcjach fizycznych, w wyniku których niszczone są bakterie. Microsilver nie ingeruje w procesy metabolizmu człowieka.
2. Kiedy zaleca się stosowanie gumy do żucia MicroSilver Plus?
Z dentystycznego punktu widzenia stosowanie pielęgnacyjnej gumy do żucia jest zalecane po każdym posiłku i przekąsce, zwłaszcza jeśli pod ręką nie ma szczoteczki do zębów (w pracy, w czasie podróży). Guma do żucia redukuje ilość bakterii odpowiedzialnych za powstawanie kwasów, płytki nazębnej i próchnicy, a także pielęgnuje zęby.